Sprawozdanie z przebiegu XXVI Rajdu „Pod Parasolami” po Gminie Jaraczewo

Tegoroczny Rajd „Pod Parasolami” odbył się 06.10.2017r. Jego organizatorami byli: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze – Oddział w Jarocinie , Szkoła Podstawowa w Wojciechowie, Gminny Zespół Ekonomiczno-Administracyjny Szkół w Jaraczewie, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Bar „Semafor”.

W rajdzie wzięło udział: 94 uczniów, 17 opiekunów, 4 rodziców, 2 zaproszonych gości, 8 działaczy Oddziału PTTK w Jarocinie- razem 125 uczestników.

9 drużyn rajdowych wyruszyło o godz. 14.00 z 6-ciu miejsc startowych: z boiska przy Szkole Podstawowej w Górze, z boiska przy Szkole Podstawowe w Jaraczewie, parkingu przy obelisku w Jaraczewie, z budynku Zespołu Szkół Specjalnych w Jarocinie, z boiska Szkoły Podstawowej w Wojciechowie i z Ośrodka Wychowawczego w Cerekwicy. Wszyscy zdążali w kierunku Wojciechowa.

Były to grupy: MOW Cerekwica, SP Góra, Dom Wsparcia Dziecka i Rodziny „Domostwo” w Górze, 2 grupy z SP Jaraczewo, SP Wojciechowo, 2 grupy z SP Żerków, ZSS Jarocin. Wszystkie grupy w wyznaczonym czasie dotarły na metę, która mieściła się w świetlicy wiejskiej w Wojciechowie. Kierownicy tras, nauczyciele- opiekunowie, rodzice, służba medyczna zadbali o bezpieczeństwo dzieci-uczestników rajdu, którzy przy niezbyt sprzyjającej pogodzie dzielnie pokonali wybrane trasy zwiedzając po drodze ciekawe obiekty.

Na mecie przybywające drużyny oraz zaproszonych gości witali: Dyrektor SP w Wojciechowie Zbigniew Jarus oraz Zarząd PTTK Jarocin. Na uczestników rajdu czekała wyśmienita grochówka, placek drożdżowy i gorące napoje przygotowane przez bar „Semafor”.

O godz.16.00 przeprowadzono 4 konkursy.
Każda drużyna rajdowa wykonała dokumentację fotograficzną podczas marszu, spełniając warunek konkursu na zdjęcia z trasy. Wszyscy otrzymali z rąk zaproszonych gości jednakowe pakiety upominków.

Konkurs na najładniejszy parasol rajdowy został oceniony przez 4-osobową komisję: 1-sze miejsce uzyskał parasol z Domu Wsparcia Dziecka i Rodziny „Domostwo” w Górze, 2-gie parasol z MOW Cerekwica, 3-cie z SP Jaraczewo grupa I, 4-te z SP Góra. Konkurs sprawnościowy polegał na kręceniu hula -hopem: 1-sze miejsce zajęła SP Żerków- grupa I, 2-gie SP Wojciechowo, 3-cie SP Żerków grupa II i 4-te SP Góra.

Test z wiedzy okazał się dość łatwy, a drużyny uzyskały od 8 do 12 punktów na 12 możliwych. Gratulujemy bardzo dobrej znajomości wiedzy o gminie Jaraczewo i o miejscowości Wojciechowo, skupienia i uważnego słuchania prelekcji dyrektora SP p.Z. Jarusa. Najlepsze w tym konkursie okazały się 4 drużyny: SP Żerków- 12 pkt., SP Jaraczewo grupa I- 11 pkt., SP Jaraczewo grupa II- 11 pkt., SP Wojciechowo 11 pkt.

Rajd zakończono pamiątkowymi zdjęciami drużyn. Uczestnicy odjechali autobusami, samochodami lub udali się pieszo do domów.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie się w organizację rajdu. Do zobaczenia za rok na XXVII już Rajdzie „Pod Parasolami”.

Z turystycznym pozdrowieniem:
Zarząd PTTK – Oddział Jarocin.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Wojciechowie.