Wyjazd do Warszawy 20 września 2015 (niedziela)

     PTTK oddział w Jarocinie organizuję 20 września 2015 jednodniową wycieczkę do Warszawy. Głównym celem wycieczki jest zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Zapisy w oddziale PTTK ul. T. Kościuszki 15 a w Jarocinie w dni robocze: poniedziałki: 15.00 do 17.00 czwartki: 17.00 do 18.00. Koszt 85 zł.

Muzeum Powstania Warszawskiego zostało otwarte w 60. rocznicę wybuchu walk o miasto, jest wyrazem hołdu warszawiaków dla tych, którzy walczyli i ginęli za wolną Polskę i jej stolicę.

Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność uczestników powstania warszawskiego na tle okupacyjnej grozy, złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy Powstańców w PRL.

Za pomocą obrazów i dźwięków przedstawiono historię dni poprzedzających wybuch Powstania, kolejne jego fazy, a także wyjście Powstańców z Warszawy i ich dalsze losy.

Nad gmachem Muzeum góruje 32-metrowa wieża, na ścianie której widnieje symbol Polski Walczącej. Można stąd zobaczyć rozległą panoramę Śródmieścia i bliskiej Woli.