POWITANIE WIOSNY KOLNICZKI 8 – 09 kwietnia 2016r.

REGULAMIN RAJDU TURYSTYCZNEGO „POWITANIE WIOSNY” 2016

1. Organizatorzy Rajdu;
    Oddział PTTK w Jarocinie
    Starostwo Powiatowe w Jarocinie
    Urząd Miejski w Jarocinie
    Urząd Gminy w Nowym Mieście nad Wartą
    Szkoła Podstawowa w Kolniczkach
  2. KOMANDOR RAJDU: Paweł Rozpendowski – tel. 515 822 060
    SEKRETARZ: Maria Szymczak
  3. Cele Rajdu;
    Popularyzacja czynnego wypoczynku w dni wolne od zajęć szkolnych.
    Zapoznanie młodzieży z turystycznymi i krajoznawczymi walorami gmin Jarocin i Nowe Miasto nad Wartą.
    Umacnianie więzi koleżeńskich wśród turystów.
    Potwierdzenie punktów do odznaki turystyki kwalifikowanej.
  4. Trasy zorganizowane;
    – Dzień pierwszy 8.04.2016 (piątek)
    Dworzec PKP Mieszków – Szypłów – Jadwigów – Kolniczki (nocleg).
    Start godz. 9.00 z Dworca PKP Mieszków – 8.04.2016 (piątek), przejście około 20 km prowadzi kol. Paweł Rozpendowski
    – Dzień drugi 9.04.2016 (sobota)
    Godz. 9.00 wyjście na trasę: Kolniczki – Zaręby – Utrata – Chocicza (Dworzec PKP).
  5. Trasy dowolne;
    – rowerowe według propozycji opiekunów grup turystycznych po uzgodnieniach z Kierownictwem Rajdu.
  6. Konkursy;
    Na mecie Rajdu odbywać się będą konkursy sprawnościowe, konkurs krajoznawczy, konkurs wiedzy o miejscach, którymi prowadzą trasy Rajdu (gmina Jarocin i Nowe Miasto nad Wartą), konkursy prac pisemnych związanych z obchodami powitania wiosny.
  7. Warunku uczestnictwa;
    a) w Rajdzie biorą udział członkowie PTTK i osoby nie zrzeszone, które dodatkowo płacą wpisowe,
    b) w Rajdzie uczestniczyć mogą drużyny młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów pod opieką swoich nauczycieli.
    Pisemne zgłoszenie (listy uczestników) muszą być potwierdzone przez dyrekcję szkoły wraz z numerem polisy ubezpieczeniowej.
  8. Wpisowe i nocleg;
    a) członkowie PTTK z opłaconą składką za rok 2015 – 8 złotych,
    b) pozostali uczestnicy imprezy – 10 złotych
    c) opiekunowie drużyn są zwolnieni z opłat wpisowego.
    Nocleg w sali sportowej (materac i śpiwory we własnym zakresie).
  9. Zgłoszenia
    Zgłoszenia uczestnictwa wraz z wpłatą wpisowego przyjmuje Biuro Oddziału PTTK w Jarocinie, ul. T. Kościuszki 15a w poniedziałek w godzinach od 15.00 do 18.00.
    OSTATECZNY termin przyjmowania zgłoszeń 4.04.2016 r. (poniedziałek).
  10. W ramach wpisowego uczestnicy otrzymują;
    a) Opiekę przewodnika na trasach zorganizowanych.
    b) Znaczek Rajdu, nagrody.
    c) Gorącą herbatę lub wrzątek do własnych kubków po przybyciu na metę do szkoły i w sobotę rano.
    d) Prawo do udziału w konkursach na mecie – z nagrodami za zajęcie czołowych miejsc.
    e) Potwierdzenie przebytych tras, punkty na OTP, Turysta Przyrodnik, Odznakę Krajoznawczą, Kolarską itp. Lub KOT.
    f) Nocleg w warunkach turystycznych.
  11. Obowiązki uczestników;
    * Uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność.
    * Członkowie PTTK są ubezpieczeni.
    * Ubezpieczenia uczestników Rajdu nie będącymi członkami PTTK dokonuje zgłaszający we własnym zakresie w dowolnym towarzystwie ubezpieczeniowym.
    * Uczestnicy są zobowiązani do bezwzględnego przestrzegania Karty Turysty.
    * Każda drużyna powinna posiadać apteczkę i latarkę.
    * Uczestnicy muszą posiadać odpowiedni ubiór turystyczny, a na trasach połączonych z noclegiem obowiązkowo materac lub karimatę i obuwie na zmianę, a także kubek na wrzątek lub herbatę.
    Drużyny szkolne wykonują opis tradycji „Powitania Wiosny”, która będzie elementem konkursowym.
  12. Zakończenie Rajdu: Nastąpi w sobotę o godzinie 13.00.
    Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do Kierownictwa Rajdu.

Wspaniałej zabawy i pogody
Życzą Organizatorzy