SZWAJCARIA CZESKA przez SAKSONIĘ 21.05.2016 – 22.05.2016 (sobota, niedziela) „Teraz MY”

Zbiórka przy parkingu ul. Św. Ducha w Jarocinie
Wyjazd 04.30
Dzień I 21.05.2016 Przejazd do miejscowości  Jetrichowice.Przejście szlakiem do najpiękniejszych punktów widokowych :

„Mariina Vyhlidka” (ok.1,5km). na półce skalnej jest drewniany domek, w którym możemy nieco odpocząć i rozkoszować się pięknym widokiem.

„Vileminina Stena”, taras  skalny zabezpieczony barierką.

„Rudolfuv kamen” (ok 1,5 km) to najwyżej położony punkt widokowy w tej okolicy
Mezní Louka po drodze podziwiając ruiny zbójnickiego zamku z XIV wieku. Mezny Mostek, gdzie ma rozpocząć się szlak wzdłuż rzeki Kamienicy.

Przejazd na zakwaterowanie
Obiadokolacja
Śniadanie 07.30
Dzień II 22.05.2016 Spacer po Parku Narodowym Czeska Szwajcaria.

Przejazd do Mezni Louka.

Ruszamy na kilkugodzinna wycieczkę  szlakiem  do Wielkiej Pravčická Bramy –  to wyjątkowa atrakcja przyrodnicza, będąca największą naturalną bramą skalną w Europie. Jest to najpiękniejsza formacja skalna w Szwajcarii Czeskiej, która stała się symbolem całego regionu.

Początkowo jest to zwykła leśna droga, ale z czasem robi się coraz węższa, a po drodze pojawiają się coraz ciekawsze formy skalne. Również widoki stają się coraz bardziej interesujące. Punkty widokowe z na skalny kanion.

Możliwość powrotu łódką do Mezni Louka z przystani.

Powrót na miejsce zbiórki w godzinach nocnych

(UWAGA: wymienione  w programie poszczególne miejsca zwiedzania mogą ulec zmianie i nie są wiążące , zależy to często od warunków atmosferycznych zastanych na miejscu).

Warunki uczestnictwa w wyprawie:

CENA: 250 zł (w tym ubezpieczenie PZU) + wstępy ok. 200 koron czeskich + 6 €

CENA: 245 zł (dla członków PTTK z opłaconą składkom za rok 2016)

+ wstępy ok. 200 koron czeskich + 6 €

1 korona czeska to około 0,16 zł

WPŁATY:

Pierwsza rata 100 zł

Druga rata 150 zł w dniu 06.04.2016

WPŁATY będzie można dokonać na ZEBRANIU KLUBU GÓRSKIEGO „GRULE”(, na które serdecznie zapraszamy) SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W SKARBCZYKU w Jarocinie w każdą pierwszą środę miesiąca od godziny 17:00 do 18:30 telefonicznie Ela: 607-989-074, Jola 781-960-444

mailowo: klubgorskiGRULE@interia.eu

Wpłaty nie podlegają zwrotowi

ŚWIADCZENIA:

przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, 1 x nocleg, 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, opieka pilota, ubezpieczenie.

ORGANIZATORZY: klub górski GRULE

Jola, Ela, Arek

Konieczne wygodne obuwie i ubiór stosowny do pieszych wycieczek między skałkami, miejscami pod górkę, płaszcz przeciwdeszczowy.