Sprawozdanie z IV Rajdu Turystycznego im. Stefana Hajzera w Jarocinie odbytego 01 lipca 2017 roku

W tym dniu uczestnicy trasy drugiej przed rozpoczęciem rajdu zapalili znicz na grobie naszego Kol. Stefana Hajzera.

W sobotę dnia 01 lipca br. o godzinie 9.00 spod Ratusza w Jarocinie miał miejsce start rajdu grupy pierwszej. Natomiast grupa wyruszyła o godzinie 11.00 z przystanku JLA przy cmentarzu. Trasę pierwszą prowadził Koł. Marian Broda, która wiodła szlakiem czerwonym poprzez Kamienie Radolina — Cztery Dęby — Grodzisko Pierścieniowe do Szkółki Leśnej. Prowadzący opowiedział o historii powstania Grodziska Radolina, drzewach, ziołach i zwierzętach leśnych. Ciekawostką było bezpośrednie spotkanie z urokliwą sarenką. Trasę drugą prowadziła Kol. Krystyna Zawadzka, która wiodła przez miejsce pomordowanych „Niezłomnych” przez UB w 1946 roku – „tor leszczyński” i „tor poznański”— Szkółka Leśna. Po drodze podziwiano przepiękne poszycie leśne, bogate w zioła oraz okazale dęby. W Rajdzie uczestniczyło ogółem 40 osób — członkowie PTTK. Byli również zaproszeni goście zaprzyjaźnieni z Oddziałem PTTK oraz Rodzina Stefana Hajzera.

W Szkółce Leśnej wszystkich uczestników Rajdu powitała Komandor Rajdu i pogratulowała wszystkim tym, którzy szli najdłuższą trasą, średnią trasą, dojechali rowerami oraz pozostałych. Czekało solidnie przygotowane ognisko, kiełbaska, kaszanka, pomidory, ogórki, sałata, ser, pączki, placek drożdżowy, kawa, herbata. Na miejscu licznie śpiewano turystyczne piosenki. Były także losy i każdy los wygrywał. Wszyscy byli mik zaskoczeni. Warto wspomnieć, że dopisała piękna i słoneczna pogoda, a pokropiło na zakończenie Rajdu.

Sponsorami rajdu byli: Oddział PTTK w Jarocinie, Starostwo Powiatowe w Jarocinie, Urząd Miejski w Jarocinie, Bank Spółdzielczy w Jarocinie, Jarocin Sport Sp. z o.o., Jarociński Fundusz Poręczeń Kredytowych, Stowarzyszenie „Jarocin XXI”, ZPM Biegun Sp. z o.o. Sp.k. w Jaraczewie.

Komandor Rajdu

Genowefa Kołodziejczak