Święto Prosny w Gizałkach

W dniu 29 kwietnia 2012 r. odbyło się w Gizałkach Święto Prosny, Turniej Wsi Gizałki. Przede wszystkim były bardzo trudne zawody strażackie, w których wzięły udział Ochotnicze Straże Pożarne z ośmiu ościennych gmin. Był także V Powiatowy Marsz Nordic Walking. Nadto – Spływ kajakowy z przystani kajakowej w Rokutowie do przystani kajakowej w Nowej Wsi, przy Gizałkach. Odbyły się też zawody wędkarskie. Przedstawiciele Oddziałów PTTK z Jarocina, z Pleszewa, z Kalisza zorganizowali rajd kolarski do Gizałek i brali aktywny udział w zawodach. Jarocin reprezentowali m. in.: prezes Zarządu PTTK Marian Broda, Jan Dąbrowski, Gabriela Warkocka, Andrzej Dąbrowski. Można było zjeść bardzo smaczną grochówkę z wojskowego kotła. Piknik był niezwykle udany.