XX Rajd Kolarski "Wiosna z Bicyklem"

W dniach o 3 – 6 maja 2012 odbył się XX Rajd Kolarski „Wiosna z Bicyklem”, zorganizowany przez PTTK w Ostrowie Wlkp. W tym czasie uczestnicy przejechali około 130 km, by poznać piękno, historię oraz niezwykłe zabytki Ziemi Jarocińskiej: zwiedzili m. in. Jarocin (Ratusz, kościół św. Marcina, pałac Radolińskich), Siedlemin (rzeźba Piety z 1530 r.), Golina (Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia), Potarzyca (Planetarium), Borek Wielkopolski (Sanktuarium Matki Boskiej z XVII w.), Wilkowyja (Młyn nad Lutynią). Z oddziału PTTK w Jarocinie brali udział m. in.: prezes Zarządu Marian Broda, Zdzisław Ślachciak, Andrzej Dąbrowski, Gabriela Warkocka. Meta Rajdu zlokalizowana była w Roszkowie, koło Jarocina, w Schronisku Młodzieżowym. W Rajdzie brali udział członkowie PTTK z Ostrowa Wlkp., z Jarocina, z Bydgoszczy i z Poznania.
Zdjęcia dzięki uprzejmości PTTK Ostrów Wlkp

Zdjęcia członków PTTK Jarocin