Trzecia wyprawa „Teraz My” do Szwajcarii Saksońskiej

Program i regulamin TRZECIEJ wyprawy „TERAZ MY”
do: Szwajcarii Saksońskiej
dla członków i sympatyków Klubu Górskiego GRULE
16-17 września 2017 r. (sobota, niedziela)

Organizatorzy wyprawy : KTG GRULE Jarocin
kol.: Jola Brajer i Arek Wojtaszak

4:45 Zbiórka
– przy parkingu ul. Św. Ducha w Jarocinie
– przystanek stacja Shell
– Golina przystanek autobusowy przy hotelu Oaza
– Golina przystanek PKS

Planujemy zobaczyć:

Bastei– Te spektakularne formacje skalane powstały miliony lat temu w wyniku erozji wodnej i wznoszą się dziś majestatycznie na blisko 200 metrów nad poziom doliny rzeki Łaby. W pierwszej połowie XIX wieku pośród skał wybudowany został efektowny blisko 80 metrowy kamienny most. Łączy on skalne miasto z pozostałościami dawnego średniowiecznego zamku Neurathen.
Okolica oraz pobliskie miasteczko Rathen  są całkowicie zamknięte dla uchu samochodowego. Dostać się tu można jedynie pieszo, rowerem, promem bądź autobusem. Długość tras przekracza 1 200 km.

Wejście na zawieszone na skałach platformy widokowe na przełom Łaby i okolicę, potrafią przyprawić o zawrót głowy każdego miłośnika górskich wycieczek. Koszt około 2,50 euro.

Ruiny Zamku Neurathen

Miasteczko Bad Schandau na przełomie XVIII i XIX w. odkryto źródła wód mineralnych. Miasteczko położone na prawym brzegu Łaby zachwyca przyjemną, bezpretensjonalną zabudową. Sercem miejscowości jest podłużny Rynek, przy którym stoi kościół św. Jana z wieżą przypominającą nieco tę z drezdeńskiego zamku. Około 1 km na wschód od rynku można odnaleźć jedną z największych atrakcji miejscowości – zbudowaną w 1904 r., wysoką na 50 metrów wieżę widokową.

Twierdza Königstein (Festung Königstein) wierdza zajmuje powierzchnie 9,5 hektara i jest jednym z największych założeń militarnych w Europie. Na cały kompleks militarny składa się około 50 budowli o różnym przeznaczeniu. Niektóre z budynków mają już ponad 400 lat.Bad Schandau – uzdrowiskowe miasteczko.

Góra Lilieinstein to charakterystyczne samotnie stojące skaliste wzgórze, położone na prawym brzegu Łaby na terenie Parku Narodowego Saksońska Szwajcaria.  Na szczycie jest restauracja oraz kilka platform widokowych.
Obiadokolacja godzina 19:00

Śniadanie następnego dnia godzina 7:30

(UWAGA: wymienione  w programie poszczególne miejsca zwiedzania mogą ulec zmianie i nie są wiążące, zależy to często od warunków atmosferycznych zastanych na miejscu).

ŚWIADCZENIA: przejazd autokarem wyposażonym w klimatyzację, i opieka pilota: Biuro Turystyczne DOMINIKA, Środa Wlkp. 1 x nocleg (hotel turystyczny (po stronie czeskiej), pokoje 1-6 osobowe z łazienką lub typu studio (na dwa pokoje jedna łazienka) oraz domki typu bungalow z własnym węzłem sanitarnym), 1 x obiadokolacja, 1 x śniadanie, ubezpieczenie NNW i KL, rezerwacje.

Uczestnik wyprawy jest zobowiązany:

 1. Uczestnicy wycieczki winni posiadać ze sobą 15 euro (bilet wstępu do twierdzy, rejs po Łabie).
 2. Uczestnicy powinni posiadać odpowiedni ubiór – buty sznurowane, kurtkę przeciwdeszczową (ze względu na zmienność pogody w górach oraz spadek temperatury wraz ze wzrostem wysokości). Ekwipunek należy zabrać w plecaku.
 3. Przybyć na miejsce zbiórki o wyznaczonej godzinie.
 4. Poinformować organizatora wyprawy o ewentualnym złym samopoczuciu.
 5. Wykonywać polecenia przewodnika i organizatora.
 6. W środkach transportu zająć miejsce wyznaczone przez organizatora.
 7. W czasie postoju i zwiedzania nie oddalać się od grupy bez zgody organizator.
 8. Nie oddalać się z miejsca zakwaterowania bez wiedzy organizatora.
 9. Dbać o czystość, ład i porządek w miejscach, w których się przebywa.
 10. Za szkody materialne odpowiedzialność finansową ponoszą osoby winne.
 11. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za rzeczy wartościowe uczestnika w przypadku ich zapomnienia, zagubienia czy kradzieży.
 12. Uczestnicy wyprawy powinni stosować się do wskazówek przewodnika lub organizatora.
 13. Przewodnik lub organizator ma prawo do zmiany programu wycieczki w czasie jej trwania.
 14. Osoby niepełnoletnie oraz osoby nieposiadające zdolności do czynności prawnych mogą uczestniczyć w wycieczce jedynie pod opieką rodzica, członka rodziny lub innego jej przedstawiciela ustawowego, który ponosi za nie odpowiedzialność.
 15. Uczestnicy wyprawy biorą w niej udział na własną odpowiedzialność.

Koszt: 335 zł od osoby

WPŁATY można dokonać na ZEBRANIU Klubu Górskiego „GRULE” na które serdecznie zapraszamy.
SPOTKANIA: Kawiarnia Filmowa w Jarocinie, ul. Gołębia 1 w każdą pierwszą środę miesiąca
od godziny 17:00 do 18:30
Wpłaty nie podlegają zwrotowi.
W spotkaniu wyjazdowym mogą brać udział członkowie i sympatycy Klubu Górskiego GRULE przy oddziale PTTK.

Podstawą rezerwacji uczestnictwa w wyprawie jest potwierdzona zapłata, którą należy dokonać po wcześniejszym upewnieniu się, czy na liście uczestników danej wyprawy są wolne miejsca.

Spotkanie wyjazdowe realizowane jest w ramach kosztów własnych.
Wyprawy organizowane przez KTG „GRULE” przy oddziale PTTK w Jarocinie są imprezami, niedochodowymi i są wyprawami Statutowymi. Odbywają się na zasadzie samoorganizacji osób w niej uczestniczących, którą koordynują opiekunowie wyprawy,
GRULE opierają swoją działalność na społecznej pracy swoich członków i działaczy.

Organizatorzy życzą wszystkim uczestnikom pięknej pogody, dobrego humoru i niezapomnianych wrażeń.