Wycieczka PTTK do Milicza

     W dniu 6 października 2012 r. Zarząd PTTK w Jarocinie zorganizował wycieczkę autokarową do Milicza, woj. dolnośląskie. Wzięło w niej udział 20 członków PTTK wraz z prezesem Zarządu Marianem Brodą. Wycieczka związana była z „Dniami Karpia 2012” organizowanymi po raz siódmy w Dolinie Baryczy.
     W drodze do Milicza członkowie PTTK zatrzymali się w Zdunach, woj. wielkopolskie, gdzie pani przewodnik, Krystyna Zawadzka, opowiadała o bogatej i dramatycznej historii tego miasta. Następnie członkowie PTTK zwiedzali Cieszków, woj. dolnośląskie, a szczególnie kościół rzymsko.-katolicki. pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny z 1753 r. Historię kościoła opowiadał ks. proboszcz Leonard Wilczyński, pochodzący z Jarocina.
     W samym Miliczu był festyn dla miłośników aktywnego wypoczynku i bliskości przyrody, na polanie pośrodku lasu. W programie: ludowe przyśpwiewki, pokazy rękodzielników, stoiska producentów lokalnych (m. in. ryb, miodu, chleba) a także odłów karpia. Można było też zjeść za darmo bardzo smaczną zupę rybną z karpia. W dłuższym programie kulinarnym wystąpił Jan Kuroń, wnuk Jacka Kuronia; jego występ wzbudził ogromne zainteresowanie. Były też występy lokalnej kapeli. W drodze powrotnej zwiedzano zespół pałacowo-parkowy z ruinami zamku z XIII w. i pałacem z XVIII w. Wiele ciekawych wiadomości historycznych związanych z tymi budowlami przekazała znakomita przewodniczka Krystyna Zawadzka.