Wyprawa na Ścianę Wschodnią

Wyprawa członków Oddziałowej Komisji Kolarskiej przy PTTK w Jarocinie na tzw. Ścianę Wschodnią w dniach 04 lipca – 12 lipca 2012 r. W rajdzie wzięło udział troje członków PTTK: Gabriela Warkocka, Zdzisław Ślachciak (inicjator wyprawy) i Marian Broda (prezes Oddziału PTTK). Zaplanowano przejechać rowerami od Terespola do Kalwarii Pacławskiej przez: Kodeń, Sobibór, Dorohusk, Dubienkę, Zosin (najdalej wysunięty na wschód punkt Polski), Strzyżów, Hrubieszów, Tomaszów Lubelski, Oleszyce, Jarosław, Krasiczyn, Przemyśl, Kalwaria Pacławska. Nadmienić trzeba, że całość tego wielkiego przedsięwzięcia została w pełni zrealizowana. Przejazd „Nadbużańską Trasą Rowerową” nie był możliwy, albowiem szlak ten przebiega po bezdrożach. Nadto upał (32-34 stopnie w cieniu) i ostro atakujące komary, muchy końskie („ślepaki” – nazwa miejscowa) sprawiały wiele trudności. Po drodze członkowie Rajdu zwiedzali miejscowości oraz miejsca kultu mające szczególnie znaczenie dla Polaków. Rajd liczył 460 km, którą to trasę członkowie pokonali w bardzo dobrej kondycji.