XIV Rodzinny Rajd Rowerowy

    W dniu 9 czerwca 2012 r. (sobota) odbył się XIV już Rodzinny Rajd Rowerowy zorganizowany przez Radę Sołecką w Sławoszewie, gm. Kotlin. Uczestniczyło w nim ok. 160 osób, w tym głównie mieszkańcy Sławoszewa, którzy wraz ze swymi dziećmi aktywnie brali udział w rajdzie. Udział też wzięli członkowie PTTK w Jarocinie, m. in.: prezes Marian Broda, Danuta Korzeniewska-Drygas, Andrzej Lison, Stanisław Karolczak, Andrzej Gintrowicz, Kazimierz Jazgar. Oddział PTTK w Pleszewie reptrezentowała kol. Maria Rubrycka.
     Rajd wyruszył ze Sławoszewa do Kotlina, następnie do Woli Książęcej, gdzie na „Wyspie Piratów” można było odpocząć i zjeść wyborowe ciasta przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Sławoszewie. Natępnie przejechano do Sławoszewa. Tu nastąpiła kilkugodzinna impreza: były konkursy,muzyka, młodzież śpiewała piękne piosenki, można też było posilić się. 

     Jedzenie było bardzo smaczne. Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło. Nadmienić trzeba, że „duchem sprawczym” tej wspaniałej imprezy była pani sołtys Beata Skowrońska, która włożyła ogromnie dużo wysiłku i zaangażowania, by pozyskać sponsorów i umiejętnie zorganizować ten rajd. Pomagał jej ksiądz kanonik Jerzy Rychlewski, który także uczestniczył aktywnie w rajdzie.