XVIII Zlot Wielkopolskiego Porozumienia Klubów Górskich PTTK

W dniach 14,15,16 czerwca 2019 r. odbył się XVIII Zlot Wielkopolskiego Porozumienia Klubów Górskich PTTK. Organizatorem był Klub górski GRULE z Jarocina. Komandorem imprezy był Arek Wojtaszak, zastępcą Jola Brajer, sekretarzem Mirka Mickiewicz.

Do Mickiewiczowskiego Centrum Turystycznego w Żerkowie przybyli przedstawiciele klubów górskich z Kalisza (Watra), z Poznania (Grań oraz Koliba), z Wągrowca (Szarotka) z Krotoszyna (Koliba), z Konina (Harnaś) z Gniezna (Ornak) oraz Wielkopolskiego Klubu Przodowników Turystyki Górskiej PTTK. Środowisko jarocińskie reprezentowali organizatorzy Zlotu wraz członkami naszego klubu.

Wszystkim uczestnikom Zlotu dziękujemy za przybycie i okazaną serdeczność. Ośrodkowi w Żerkowie za stworzenie nam idealnych warunków do Zlotu i odpoczynku.

Program Zlotu był zarówno atrakcyjny dla gości jak organizatorów. Wieczorami był czas na przedstawienie klubów, na prelekcje, na pogawędki przy stole, omówienie sytuacji w jakiej znajdują się kluby. Również na tańce.

Sprzyjająca pogoda pozwoliła nam w pełni zrealizować plan zlotu. Odwiedziliśmy Komisariat Policji w Jarocinie, Ośrodek Edukacji Leśnej „Centrum Zarządzania Łęgami” w Czeszewie (Nadleśnictwo Jarocin). Udało nam się zwiedzić „Rock browar Jarocin”. Spróbowaliśmy rockowego piwa. Odwiedziliśmy Spichlerz Polskiego Rocka, gdzie można obejrzeć stałą ekspozycję, poświęconą ponad 40-letniej historii jarocińskich festiwali i historii polskiego rocka. Pokazaliśmy uczestnikom zlotu, miejsce naszych co miesięcznych spotkań klubowych kawiarnię filmową, gdzie mamy do naszej dyspozycji salę, projektor. Zakończeniem zlotu był spacer pod pałac Radolińskich, które niedawnym czasie stał się perełką Jarocina.

Przyjemnie było spotkać się znowu w gronie turystów, wspominać wyprawy, opowiedzieć o nowych, dyskutować o problemach i możliwościach PTTK. Do zobaczenia za rok w Krotoszynie!