Wycieczka PTTK na rozpoczęcie połowów karpia w Miliczu

W pogodny i ciepły dzień, 05 października 2013 r. Zarząd Oddziału PTTK w Jarocinie zorganizował wycieczkę autokarową do Milicza, województwo dolnośląskie. Wzięły w niej udział 22 osoby – członkowie PTTK wraz z Prezesem Zarządu Leszkiem Bajda. Wycieczka związana była z uroczystościami „Dni Karpia 2013″ organizowanymi po raz ósmy w Dolinie Baryczy.

milicz
W Miliczu – Ostoja przygotowany został festyn dla miłośników aktywnego wypoczynku i bliskości przyrody, na polanie pośrodku lasu przy samym stawie z rybami. W programie przewidziano np.: ludowe przyśpiewki, pokazy rękodzielników, stoiska producentów lokalnych (m. in. ryb, miodu, chleba, orzechów laskowych, wędlin) a także odłów karpia. Można było dokonać zakupów produktów oraz nieodpłatnie pozyskać różnorodne mapy i przewodniki. Odbyła się również degustacja dań z ryb słodkowodnych Doliny Baryczy. Były również występy lokalnych kapel i stowarzyszeń związanych z doliną. Do zobaczenia za rok.